Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Szkołach Podstawowych gminy Wodzisław

W ostatni czwartek miesiąca, dokładniej 23 listopada, na terenie gminy Wodzisław miało miejsce urocze świętowanie światowego dnia jednego z najbardziej lubianych przez dzieci pluszaków – misia. Role główną w tych obchodach odegrały przedszkolaki z podstawówki w Piotrkowicach.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest znakomitą okazją do uhonorowania tych miłych, miękkich przyjaciół, którzy od lat towarzyszą nam w różnorodnych formach i rozmiarach. Właśnie tego dnia, 25 listopada, oddajemy im szczególne uznanie.

Swoją obecnością z tej okazji zaszczycił uczniów wyjątkowy gość. Miś biblioteczny, pod opieką bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu, zagościł w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach.

Uczestnicy obchodów nie pozostawali na uboczu. Zabawki z własnej kolekcji pluszaków zostały zaprezentowane przez dzieci, które chętnie dzieliły się opowieściami o swoich małych przyjaciołach. Przedszkolaki wysłuchały również ciekawostek na temat historii pluszowych misiów oraz genezy ich nazwy.

Dzieci miały także okazję poznać różnorodność literackich postaci misiów, poprzez czytanie książeczek na ich temat. Nie zabrakło również prezentacji popularnych bohaterów literatury dziecięcej, takich jak Kubuś Puchatek. Wielką atrakcją była ruchowa zabawa z motywem misia, w formie tańca i śpiewu. Wydarzenie uświetniły piękne prace plastyczne przedstawiające misie, wykonane przez przedszkolaki podczas zajęć.