Ogłoszenie o naborze do projektu grantowego na rozwój odnawialnych źródeł energii przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, mający swoją siedzibę w Rybniku, rozpoczyna proces naboru mieszkańców subregionu do udziału w projekcie grantowym. Celem tego przedsięwzięcia jest wspieranie działań związanych z rozwojem odnawialnych źródeł energii w budynkach jednorodzinnych.

Na jakie wsparcie można liczyć w ramach omawianego projektu? Przewidziane jest przyznanie grantu, który umożliwi zwrot kosztów poniesionych na wymianę istniejącego kotła węglowego na nowoczesną powietrzną pompę ciepła.

Jaka jest maksymalna wartość grantu? Beneficjent może otrzymać dofinansowanie pokrywające do 100% netto kosztów montażu pompy ciepła. Jednak najwyższa kwota grantu, jaką można uzyskać, wynosi 45 tysięcy złotych.

Komu przysługuje prawo do ubiegania się o środki z tego grantu? Warunkiem jest posiadanie lub współposiadanie budynku jednorodzinnego zlokalizowanego na terenie gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Wśród nich są Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Godów, Gorzyce, Jastrzębie-Zdrój, Jejkowice, Kornowac, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lubomia, Lyski, Marklowice, Mszana, Nędza, Pietrowice Wielkie, Pszów, Racibórz, Radlin, Rudnik, Rybnik, Rydułtowy, Świerklany, Wodzisław Śląski oraz Żory.