23. edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego w Wodzisławiu Śląskim

W nadchodzącą niedzielę, 27 sierpnia, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. przechodzi do historii jako gospodarz dwudziestej trzeciej edycji Powiatowego Rajdu Rowerowego. Miłośnicy dwóch kółek będą mogli zobaczyć peleton w ruchu na różnych trasach naszego regionu pomiędzy 11:00 a 14:30.

Każdy uczestnik rajdu będzie miał za zadanie pokonać dystans wynoszący około 31 km. Trasa rajdu zaplanowana jest tak, aby przebiegać z Wodzisławia Śląskiego poprzez Turzę Śląską, Gorzyce oraz Bełsznicę. Następnie rowerzyści przemierzą Odrę, Buglowiec, Syrynię i Zawadę, by ostatecznie dotrzeć do Pszowa.

W Pszowie, na terenie Placu Jordanowskiego od godziny 14:00 odbędzie się Festyn Rowerowy. Część festynową urozmaici szereg konkurencji sportowych z nagrodami, atrakcje dla najmłodszych w postaci różnego rodzaju animacji, występy artystyczne oraz koncerty muzyczne. O godzinie 15:15 na scenie pojawi się Duet Pyjter i Verka, o 16:30 wystąpi Duet Karo, natomiast o godzinie 18:00 swoją prezentację rozpocznie zespół FLAME.