Dlaczego mówi się że Wodzisław Śląski to miasteczko o czeskich korzeniach? – 5 powodów

Wodzisław Śląski to niepozorne miasteczko, które raczej nie bierze się pod uwagę, jeżeli chodzi o podróże turystyczne. Błędne myślenie! Jest to niezwykle urokliwe miasteczko, które kiedyś nosiło nazwę Wladislawia.

Z tego względu, że znajdowało się ono w granicach południowych sąsiadów Polski. Na mocy Ligi Narodów, od 1921 roku Wodzisław Śląski przynależy do Polski do dnia dzisiejszego.

Atrakcje w czesko-polskim miasteczku Wodzisław Śląski

Samo miasteczko nie jest duże. Według danych z 31 grudnia 2019 r. miasto miało 47 813 mieszkańców. Przekłada się to także na niewielką powierzchnię, gdzie znaleźć można jednak kilka atrakcji, jakie koniecznie trzeba zobaczyć.

Na tej obowiązkowej liście znajduje się:

  1. Baszta Rycerska w Wodzisławiu Śląskim – niektórzy nazywają ją również Baszą Romantyczną. Powstała ona w latach 1867-1868, dzięki Edwardowi Braunsowi, który w tamtych latach był właścicielem Wodzisławia. Cała konstrukcja ma 20 m wysokości.
  2. Staromiejski Rynek i Park Zamkowy – miasto nie jest wielkie, ale może pochwalić się jednym z największych rynków, jakie można znaleźć na Śląsku. Całość ma wymiary 96 × 96 metrów. Rynek został ulokowany w samym centrum miasta.
  3. Muzeum – Pałac Dietrichsteinów – placówka muzealna, gdzie dla turystów udostępnione zostały wystawy stałe, jak również czasowe.
  4. Park Rozrywki Trzy Wzgórza – miejsce, jakie zostało oddane do użytku w 2015 roku. Idealna propozycja dla osób, jakie aktywnie lubią spędzać czas. Rozchwytywane w szczególności przez rodziny z dziećmi w różnym wieku.
  5. Balaton – jeżeli ktoś marzy o wypoczynku nad wodą w środku Polski. Propozycja dla osób aktywnych, ale także dla wszystkich innych.

One thought on “Dlaczego mówi się że Wodzisław Śląski to miasteczko o czeskich korzeniach? – 5 powodów

Dodaj komentarz