Ekstremalnie śliskie drogi w regionie: dachowania i kolizje na ulicach Wodzisławia Śląskiego i Turzy Śląskiej

Już od wczesnych godzin porannych otrzymujemy informacje o skrajnie śliskim stanie nawierzchni dróg na terenie całego regionu. Sytuacja jest szczególnie trudna w Turzy Śląskiej oraz Wodzisławiu Śląskim, gdzie doszło do poważnych wypadków drogowych.

Na ulicy Wodzisławskiej w Turzy Śląskiej dwa samochody straciły panowanie nad pojazdami i przewróciły się. Również w Wodzisławiu Śląskim miał miejsce incydent – kierowca samochodu nie zdołał utrzymać pojazdu na śliskiej drodze i uderzył w ogrodzenie.

Na ulicy Skrzyszowskiej w Wodzisławiu Śląskim, nieco przed szóstą rano, zdarzył się kolejny wypadek. Kierujący samochodem nie zdołał utrzymać kontroli nad swoim pojazdem, w skutek czego zjechał z drogi i uderzył w słup. Jak ustalili na miejscu interweniujący funkcjonariusze, doszło do poślizgu i kolizji ze słupem. Na szczęście nie było osób zakleszczonych w zniszczonym pojeździe, nie ujawniono także żadnych oznak wycieku płynów eksploatacyjnych czy dymu.

Chwilę później, a dokładnie po godzinie 6:30, w Turzy Śląskiej doszło do kolejnego zdarzenia. Podczas jazdy na miejsce poprzedniego zgłoszenia dotyczącego dachowania samochodu, jeden z pojazdów wypadł z drogi i przewrócił się. Ofiarą wypadku była 35-letnia kobieta, której udało się opuścić uszkodzone auto bez pomocy strażaków – jak podaje kpt. Sebastian Bauer, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.