IV Zawody "Najtwardszych Strażaków Powiatu Wodzisławskiego" – siła i zręczność w akcji

Transportowanie zasobników wypełnionych wodą, rozprowadzanie lin wężowych na odległość 40 metrów, wykonanie setki uderzeń młotem w obrębie specyficznej struktury oraz przebijanie metalowej części poruszającej się po suwnicy – to jedynie niektóre z wyzwań, które musieli sprostać uczestnicy podczas IV edycji zawodów o miano „Najtwardszych Strażaków Powiatu Wodzisławskiego”. Strażacy, jak zwykle, zademonstrowali swoją niebywałą siłę i determinację.

W sobotę, 9 września na terenie kompleksu sportowego „Gosław Sport Center” w Wodzisławiu Śląskim miała miejsce IV edycja popularnych zawodów mających na celu wyłonienie „Najtwardszych strażaków powiatu wodzisławskiego”. Organizatorem tego wydarzenia byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim we współpracy ze Starostwem Powiatowym.

W zawodach udział wzięły reprezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wodzisławskiego, a także drużyny Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Rydułtów i Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy, działający w trzyosobowych zespołach, rywalizowali między sobą w trzech nietypowych konkurencjach.