Kolejne wstrząsy w kopalni ROW Ruch Rydułtowy. Okoliczni mieszkańcy tracą cierpliwość!

Pod koniec grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, na kopalni Ruch Rydułtowy ponownie dało się odczuć wstrząsy o sporej sile rażenia. Przerażeni mieszkańcy mają już dość!

Kopania ROW Ruch Rydułtowy po raz kolejny wystawiła cierpliwość okolicznych mieszkańców i to tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Chociaż od tego czasu minęło już sporo, to jednak nikt o całej sprawie nie chce zapomnieć. Bo to nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz, gdy szkody w kopalni negatywnie wpływają na stan budynków w Rydułtowach i okolicach.

Rzecznik wspomnianej kopalni zastrzega, że władze zdają sobie sprawę ze szkód, jakie wywołały wstrząsy, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nic nikomu się nie stało. Na dole, głęboko pod ziemią również nie ma widocznych zniszczeń. Uszkodzenia na powierzchni również nie wydają się znaczące.

Innego zdania są mieszkańcy, którzy skarżą się na wciąż pogarszający się stan ścian budynków mieszkalnych, zarówno jednorodzinnych jak i wielorodzinnych, w zabudowie apartamentowej i blokowej.