Coraz więcej zachorowań na grypę w regionie. W szpitalach mało miejsc!

Sezon świąteczno – noworoczny za nami, a wraz z nim pora na małe podsumowanie. I nie jest to raczej pozytywne rozliczenie. Chorych na grypę w naszym regionie jest coraz więcej!

Jak wynika z oficjalnych raportów z działalności świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej, personel medyczny miał pełne ręce roboty. Tylko w okresie od Bożego Narodzenia do Nowego Roku, było aż 2490 przypadków zachorowania na grypę. Najczęstszymi pacjentami byli najmłodsi.

Chorzy skarżyli się na takie objawy jak wysoka gorączka, poczucie ogólnego rozbicia, ból gardła oraz katar. Część z nich również skarżyła się na uporczywy, suchy kaszel. Najczęściej po ogólnym badaniu, chorych odsyłano z wypisanymi receptami do domu. Tylko kilkunastu zostawiono na obserwację. Co istotne, nie zarejestrowano wśród pacjentów objawów typowych dla COVID-19.

Lekarze ostrzegają, aby nie bagatelizować początkowych objawów grypowych. O wiele bezpieczniej jest zostać w domu, niż grypę przeziębić. Może to prowadzić do bardzo niebezpiecznych powikłań, zagrażających życiu i zdrowiu.