Obchody Dnia Strażaka: ponad 600 dzieci zwiedziło strażnicę w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim

Dni 8 i 9 maja były szczególnie obchodzone w jednostkach straży pożarnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, gdzie zorganizowane zostały specjalne „Dni otwartych strażnic”. Te uroczystości związane z Dniem Strażaka przyciągnęły do tych dwóch miejsc ponad sześćset młodych odkrywców – dzieci, oraz kilkadziesiąt osób dorosłych.

W godzinach od 9:00 do 13:00, nie tylko szkolne grupy, ale także przedszkolaki i dorośli mieli okazję na własne oczy zobaczyć budynek komendy oraz inne podległe jednostki. Gościom zaprezentowano różnego rodzaju pojazdy strażackie oraz sprzęt używany przez strażaków z Wodzisławia Śląskiego i Rydułtów.

Oprócz tego, dla zwiedzających przygotowano szereg atrakcji. Były tam między innymi stanowiska edukacyjne prowadzone przez różne służby, takie jak Policja, Straż Miejska, Służba Więzienna, a także Wojskowe Centrum Rekrutacji z Rybnika czy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Dla najmłodszych gości była też możliwość obejrzenia dronów i quadów, jakimi dysponują jednostki OSP Godów i OSP Rogów. Strażacy nie zapomnieli również o pokazach specjalistycznego sprzętu ratowniczego.