Ogromne podwyżki za wodę i ścieki w PWiK Wodzisław Śląski. O ile więcej zapłacimy?

Tak jak w innych gminach, tak i w Wodzisławiu Śląskim i okolicach podniesiono opłaty za wodę i ścieki. PWiK Wodzisław Śląski tłumaczy tę konieczność podwyżkami cen. Nowe taryfy obejmują Wodzisław i ościenne miasta oraz wsie.

Podwyżka to średnio o 2 złote od metra sześciennego. Ogromna zmiana w stosunku do starych cen, będzie obowiązywała w miejscowościach: Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Pszów, Radlin, Gorzyce, Godów, Mszana, Marklowice, Gaszowice oraz Koronowiec. Zgodnie z podanymi przez PWiK Wodzisław Śląski to nie jest jednorazowa podwyżka, a ceny będą rosnąć na przestrzeni najbliższych kilku lat.

PWiK Wodzisław Śląski zapytany o bezpośredni powód podwyżek, odpowiada o konieczności zapewnienia płynności finansowej przedsiębiorstwa oraz ograniczoną przy płatnościach na starych zasadach, ciągłość świadczonych usług. Wskazuje również na zmiany cenników od dostawców, od których są bezpośrednio zależni. Będzie to przede wszystkim cena energii elektrycznej a także gazu. O wiele więcej kosztuje również zapewnienie infrastruktury wokół przedsiębiorstwa.