Planowany protest rolników 2024 roku może wpłynąć na ruch drogowy w powiecie wodzisławskim

Policja w Wodzisławiu Śląskim przekazała informacje o planowanym na wtorek, 20 lutego, proteście rolników. Ze względu na to zdarzenie, można spodziewać się pewnych utrudnień na drogach powiatu wodzisławskiego. Szczególne problemy mogą wystąpić w pobliżu węzła Gorzyczki znajdującego się na autostradzie A1. Z tego powodu, wszystkich użytkowników dróg zachęcamy do poszukiwania alternatywnych tras podróży oraz do unikania jazdy samochodem, jeśli nie jest to konieczność.

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim podała szczegółowe informacje dotyczące planowanego protestu. Zgodnie z tymi danymi, wydarzenie odbędzie się we wtorek, 20 lutego 2024 roku i może mieć wpływ na jakość i płynność ruchu drogowego. Największe utrudnienia należy spodziewać się między godziną 12:00 a 16:00 na obszarze węzła drogowego Gorzyczki przy autostradzie A1, szczególnie na odcinku od ronda (wyjazd z autostrady A1) do ronda na wjeździe do strefy Panttoni (w okolicy sklepu Dino).

W związku z powyższymi informacjami, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wybór alternatywnych tras podróży oraz o możliwie największe ograniczenie korzystania z samochodu, jeśli nie jest to konieczność. Prosimy również o wyrozumiałość i cierpliwość na drogach.