Tragiczne zdarzenie drogowe w Wodzisławiu – Zawadzie pochłonęło trzy ofiary, dwie osoby hospitalizowane

Sobotni wieczór przyniósł smutne wiadomości ze Wodzisławia – Zawadzie. Doszło tam do tragicznego wypadku, w którym straciły życie trzy młode osoby. Niestety, to nie koniec nieszczęść, ponieważ dwie dodatkowe osoby wymagały natychmiastowej hospitalizacji. Jednakże, wśród tych dramatycznych okoliczności jest także miejsce na odrobinę dobrej nowiny – 17-letnia dziewczyna, która została ciężko ranna w tym zdarzeniu, obudziła się ze śpiączki.

Przywołując szczegóły tego tragicznego wydarzenia, doszło do niego po godzinie 20:30 na ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu – Zawadzie. Na tej ulicy doszło do zderzenia dwóch samochodów – peugeota oraz audi. Kierujący audi oraz dwóch jego pasażerów zginęło na miejscu. Dodatkowo, dwie inne osoby – 17-letnia dziewczyna oraz jej starszy kolega – musiały zostać przewiezione do szpitala. Nastolatkę przeniesiono do szpitala w Katowicach, gdzie przeszła operację ratującą jej życie. Jej ranny kolega natomiast jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Wodzisławiu.

W poniedziałek, 15 stycznia, zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego usłyszał kierowca peugeota. Został oskarżony o nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz brak dostatecznej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo.