Wodzisław Śląski – gdzie leży polski Balaton?

Wodzisław Śląski to miasto leżące w województwie śląskim. Jest niezwykle malownicze i urokliwe. Na jego terenie znajduje się wiele zabytków. Warto zobaczyć Park Zamkowy, Pałac Dietrichsteinów, dawny klasztor Franciszkanów, czy Basztę Rycerską.

Z kolei Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” to idealna atrakcja dla osób, które nie lubią nudy. Centrum rozrywki jest dostosowanie dla dzieci i dorosłych, dlatego każdy znajdzie tam dla siebie miejsce.

Wodzisław Śląski czyli polski Balaton

Balaton w większości kojarzy się z jeziorem na Węgrzech. Jednak może nie każdy wie, że w Wodzisławiu znajduje się Ośrodek Rekreacyjny „Balaton”. Jest to wręcz wymarzone miejsce dla osób lubiących plaże, opalanie, pływanie oraz spokój natury. Wokół plaży rosną duże drzewa, które skutecznie oddzielają zbiornik wodny od tłoku miasta. Cały ośrodek jest bardzo duży, zajmuje ponad 50 hektarów. W sezonie obiekt odwiedza wiele turystów, spragnionych relaksu wśród roślinnego świata. Ośrodek oferuje wypożyczenie sprzętu wodnego. Do wyboru są kajaki oraz rowerki wodne. Oczywiście najmłodsze pociechy, nie zostały pominięte. Na terenie kąpieliska funkcjonuje wodny plac zabaw, na którym dzieci mogą się swobodnie bawić. Nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy wodni. Dojazd nad Balaton nie jest skomplikowany. Aby tam dotrzeć można wybrać samochód lub zdrowszą wersję i przyjechać rowerem.

Wokół obiektu jest wiele tras rowerowych, z których korzysta wiele odwiedzających. Obok znajduje się także parking, dla osób wybierających podróż samochodem. Obiekt często służy jako miejsce odpoczynku i przystanek, przed dalszą podróżną. Można w nim bardzo wypocząć.