Ekstremalne warunki pogodowe w Wodzisławiu Śląskim: ponad 200 interwencji straży pożarnej

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim mieli pełne ręce pracy po gwałtownej nawałnicy, która wczoraj przetoczyła się przez powiat. Trudna sytuacja rozpoczęła się wieczorem i trwała przez całą noc. Zostało zgłoszonych aż ponad 200 zdarzeń, które wymagały natychmiastowej interwencji.

Wśród tych incydentów najwięcej dotyczyło drzew, które zostały powalone przez silny wiatr – ich liczba wyniosła 133. Ponadto, nawałnica spowodowała uszkodzenia i zerwanie 45 dachów budynków, a także zniszczenie lub zerwanie 32 linii energetycznych. Dodatkowo odnotowano 11 przypadków podtopień. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z obszaru Wodzisławia Śląskiego oraz z terenu Gminy Lubomia. Od godzin wieczornych służby ratownicze oraz sztaby kryzysowe były na nogach, walcząc ze skutkami nawałnicy.

W wielu częściach powiatu zanotowano awarie prądu, które do tej pory nie zostały usunięte. Brak dostaw energii dotyczy również lokalnych jednostek powiatowych, m.in. Wydziału Geodezji przy ulicy Mendego, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Powiatowego Zarządu Dróg. Obecnie nie ma możliwości skontaktowania się z tymi jednostkami ani załatwienia jakichkolwiek spraw. Będziemy informować o zażegnaniu awarii natychmiast po jej usunięciu.