Podsumowanie roku szkolnego i emerytura dyrektor Janiny Rurek w szkołach powiatu Wodzisław Śląski

Dzień dzisiejszy był znaczącym dla uczniów powiatowych placówek edukacyjnych, gdyż nastąpiło uroczyste zakończenie roku akademickiego oraz wręczenie świadectw. Szczególnie wyróżniają się ci, którzy uzyskali imponującą średnią ocen 5,79, a także studenci, którzy cechowali się pełną frekwencją, nie opuszczając ani jednej lekcji przez cały rok szkolny. W gronie uczniów powiatowych szkół są też finaliści i laureaci olimpiad przedmiotowych, którzy już teraz mogą poszczycić się zdobytymi indeksami na studia wyższe.

Dzisiejsza uroczystość w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim była wyjątkowa i niezapomniana, zwłaszcza dla dyrektorki Janiny Rurek. Po 40 latach oddanej służbie dla edukacji, pani Rurek decyduje się na przejście na zasłużoną emeryturę. Do tego wydarzenia odbył się Benefis Janiny Rurek – wydarzenie pełne wzruszeń, miłych słów i niezapomnianych wspomnień.

Janina Rurek, od czterech dekad związana zawodowo z I LO w Wodzisławiu Śląskim, w ciągu ostatnich 10 lat pełniła funkcję dyrektora, a wcześniej była wicedyrektorem od 2006 do 2014 roku. Jest to także jedna z absolwentek tej szkoły, która swoje aspiracje nauczycielskie realizowała już podczas ostatniego roku studiów. W trakcie swojej imponującej kariery, pani Rurek została siedmiokrotnie nagrodzona Nagrodą Dyrektora, pięć razy Nagrodą Starosty Wodzisławskiego i otrzymała Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty. Pani Janina przechodzi oficjalnie na emeryturę końcem sierpnia. Życzymy pani Dyrektor dużo zdrowia, realizacji marzeń i samej radości na nowym etapie życia.