Masz pomysł na ciekawy projekt w mieście? Szykuj wniosek!

Od połowy kwietnia 2023 roku można składać wnioski do V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tylko do 16 maja można zgłosić swój pomysł na projekt w użyteczności publicznej. To on mieszkańców województwa śląskiego będzie zależeć, na co zostanie przeznaczone 5 milionów złotych z budżetu województwa.

W celu zgłoszenia wniosku należy szczegółowo wypełnić formularz za pomocą specjalnego generatora eBO. Do formularza trzeba dołączyć listę poparcia. Jeżeli w grę wchodzą zadania inwestycyjne albo infrastrukturalne, wymagana jest również zgoda władającego obiektem lub terenem na realizację.

Pula pieniędzy będzie podzielona na dwie części: EKO i REGIO. W puli EKO do rozdysponowania jest ponad trzy i pół miliona złotych, w puli REGIO półtorej miliona złotych. Ważną informacją jest również fakt, że w tej ostatniej puli, mogą znaleźć się zadania nieinwestycyjne. W puli EKO natomiast zadania związane z inwestycjami. Maksymalna wartość jednego zadania nie może przekraczać jednego miliona złotych.