Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim

Na ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim, 22 września, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem trzech samochodów. Według ustaleń policji na miejscu zdarzenia, przyczyną kolizji było naruszenie zasady pierwszeństwa przejazdu przez 51-letniego mężczyznę kierującego skodą.

Służby mundurowe zostały powiadomione o incydencie o godzinie 11:30. Z informacji zdobytych od policjantów wynikało, że sprawca zdarzenia, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi podczas wyjeżdżania z Osiedla XXX-lecia i wjeżdżania na ulicę Matuszczyka. Kierowca skody nie udzielił pierwszeństwa kierującemu dacią co doprowadziło do kolizji pomiędzy tymi dwoma pojazdami.

Kierujący dacią, próbując uniknąć zderzenia, skręcił na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do dodatkowego zderzenia z nadjeżdżającym volkswagenem. Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a nie wypadek, ponieważ wszyscy uczestnicy byli trzeźwi i nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W konsekwencji, 51-letni kierowca skody został ukarany mandatem karnym w wysokości 1600 złotych. Dodatkowo, na jego konto trafiło 10 punktów karnych za naruszenie zasad ruchu drogowego.