Nowa era w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 – Tomasz Kamczyk obejmuje dowództwo

Stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w mieście Wodzisław Śląski zostało obsadzone przez nową osobę. Kapitan Tomasz Kamczyk, zasłużony strażak, objął teraz rolę, którą do tej pory pełnił st.bryg. Jacek Filas. Ten ostatni, z kolei, postąpił na wyższe stanowisko, zostając komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Nominacja kapitana Kamczyka na nowego dowódcę była okazją do świętowania dla całej jednostki. Komendant Filas podkreślił wyjątkowość tego momentu podczas oficjalnej uroczystości mianowania. Zwrócił uwagę, jak ważnym jest to wydarzenie w kronikach jednostki, która działa już od 32 lat.

Filas przypomniał także o poprzednich dowódcach jednostki – pierwszym z nich był asp.szt. Jan Siodmok, obecnie na emeryturze. Filas skierował do niego serdeczne pozdrowienia i podziękowania za pracę. Przyznał również, że sam miał okazję stać na czele Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

Komendant Filas zakończył swoje wystąpienie gratulacjami dla nowego dowódcy, kapitana Kamczyka. Wyraził swoje życzenia sukcesów na nowym stanowisku.