Tragiczny wypadek na drogach Wodzisławia Śląskiego: pijany kierowca śmiertelnie potrącił seniora

Niepokojący incydent miał miejsce w ostatnią niedzielę, kiedy to późnym wieczorem mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego (województwo śląskie) zostali wstrząśnięci tragicznym wypadkiem drogowym. Kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna niespodziewanie uderzył w 75-letniego przechodnia, powodując jego śmierć. Badania wykazały, że zatrzymany kierowca miał w swoim organizmie ilość alkoholu przekraczającą 2,5 promila.

Scena zdarzenia rozgrywała się na ulicy św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim, krótko przed godziną 22.00, gdzie doszło do nieszczęśliwego potrącenia przechodnia na przejściu dla pieszych. Ofiarą okazał się być 75-letni mężczyzna.

Policja z Katowic, która zajęła się sprawą, podała do wiadomości, że po przeprowadzeniu testów na trzeźwość 37-letniego kierowcy peugeota, wyniki były szokujące. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, co zdecydowanie przekraczało dozwolony limit. Sprawca został natychmiast zatrzymany.

Natychmiast po zdarzeniu na miejscu pojawiły się służby policyjne pod nadzorem prokuratora oraz ekspert ds. wypadków drogowych. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim celem ustalenia pełnych okoliczności tragicznego zdarzenia. Jeśli zostanie uznany za winnego, 37-letni mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z karą do 8 lat pozbawienia wolności.