Retransmisja VIII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego "Boxing Day" o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, 9 grudnia

Wodzisław Śląski wita powrót cyklicznego Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Boxing Day”, który po niemal 4-letniej absencji, wraca do miasta. W tym roku potwierdzono udział bokserów z Polski, Czech oraz Wielkiej Brytanii.

Przewiduje się około 30 pojedynków bokserskich na najwyższym poziomie, co jest cechą szczególną tego turnieju, który cieszył się ogromnym uznaniem wśród zawodników przed wybuchem pandemii. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi „Wolę trenować niż hejtować! STOP mowie nienawiści!” i ma na celu pokazanie sprzeciwu wobec wszelkich form prześladowań, nękania oraz braku tolerancji nie tylko wśród młodzieży, ale także dorosłych. Ideą przewodnią jest przekonanie uczestników, że wartość człowieka wzrasta dzięki uprawianiu sportu, a nie poprzez niewłaściwe zachowanie.

Uroczyste otwarcie turnieju nastąpi o godzinie 12:00 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śląskim, znajdującej się przy ulicy Mieszka 10.