Rodzinny wypad na Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław Śląski to miasto położone nad rzeką Lesznicą zaledwie 12 kilometrów od Rybnika. Jest to idealne miejsce na rodzinne wypady z dziećmi. Atrakcji nie zabraknie.

Wybierając się na wycieczkę z dziećmi nie można ominąć Rodzinnego Parku Rozrywki zlokalizowanego w dzielnicy Trzy Wzgórza. Sam obiekt obejmuje swoją powierzchnią 24 hektary terenu przeznaczonego na wypoczynek i rekreację. W jego skład wchodzi kompleks boisk przeznaczonych do aktywności fizycznej, największe w kraju linarium, miejsce przeznaczone specjalnie do zabawy w chowanego, ogromny plac zabaw dla dzieci, park linowy, boisko jedynie do gier zespołowych, miejsce na wieczorki przy grillu, tor BMX, boisko do gry w bule, ogródki typu jordanowskiego, tor dla samochodów zdalnie sterowanych, górka saneczkowa szczególnie oblegana w miesiącach zimowych, labirynt przeszkód, skate park, tor do gry w kręgle i kapsle.

Jest to również miejsce idealne dla wszystkich osób, które chciałyby poprawić stan swojego zdrowia. W parku znajduje się bowiem chata solankowa, w której jednocześnie może się zmieścić 12 osób. Do wyboru jest jedna z trzech: himalajska, kłodawska oraz mini tężnia.

Z oferty parku mogą skorzystać również miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek. Do ich dyspozycji przygotowano łącznie 31 113 metrów kwadratowych tras podzielonych na 5 oddzielnych szlaków. Jednym z nich można dotrzeć do urokliwego Starego Miasta. Jej długość to 640 metrów i mogą z niej korzystać zarówno rowerzyści, jak i piesi. Turyści chętnie z niej korzystają, ponieważ aktywna forma wypoczynku daje najlepsze efekty dla zdrowia dorosłych i dzieci.