Co warto wiedzieć przed przyjazdem do Wodzisławia Śląskiego?

Wodzisław Śląski to miasto leżące na południu Polski, w województwie Śląskim. Nie wiadomo kiedy konkretnie powstało. Prawdopodobnie po zniszczeniu osady Wodzisław, po najeździe tatarów, podczas panowania Wodzisława Opolskiego. Szacowane lata lokacji to. Było to jedne z bogatszych miast z szeroko rozwiniętym rynkiem. Wodzisław Śląski wyróżnia się drewnianą zabudową.

Wodzisław Śląski – co warto wiedzieć?

Baszta Rycerska – bezpłatna wieża widokowa, dla wszystkich turystów, która wybudowana została w latach 1867-1868. Jej założycielem był Edward Brauns. Od czasów powstania obiekt był zaniedbywany, lecz w 2011 roku postanowiono go odbudować. Dodatkowo jej okolice ozdobiono rzeźbionymi figurami.  Żeby móc podziwiać widoki, ze szczytu wieży trzeba pokonać pięćdziesiąt dziewięć schodów.

Zamek w Wodzisławiu – Został wybudowany przez Dietrichsteinów w latach 1742–1747. Jego architektura wyróżnia się klasycyzmem. W 1971 roku, na terenie zamku powstało muzeum, w którym można obejrzeć szereg ekspozycji, które przedstawiają dzieje Wodzisława Opolskiego, oraz terenów Wodzisławia Śląskiego.

Zabytki Sakralne – Miasto posiada kilka kościołów, z których najbardziej wyróżnia się kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny. Powstał prawdopodobnie w latach tworzenia się miasta. Budowla jest strzelista, przypomina styl gotycki. Jednym z nowocześniejszych kościołów jest kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Obie parafie są Rzymsko-Katolickie, a msze odprawiane są w różnych godzinach dnia.

Park Rozrywki 'Trzy Wzgórza’- Centrum rekreacyjno-wypoczynkowe, w którym możemy spotkać atrakcje takie jak:

  • park linowy,
  • tory do gry w kapsle i bulę,
  • arena do gry w chowanego,
  • kręgle rosyjskie.

Dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną oferowane są labirynty, Skate Park tory rowerowe i wiele innych.
Kąpielisko Balaton- Na miejscu możemy zastać kąpielisko z obszerną plażą oraz pomostem. Obiekt plaży otacza pas drzew. Miejsce jest idealne na odpoczynek i miłe spędzenie czasu.