Wodzisław Śląski obfituje w interesujące szlaki turystyczne

Lokacja Wodzisławia Śląskiego miała miejsce w 1257 roku. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce. Dla porównania można powiedzieć, że lokacja Krakowa miała miejsce w tym samym roku.

Jakie szlaki turystyczne znajdziemy w Wodzisławiu Śląskim?

Znaleźć je można blisko granicy z Czechami. Warto zatrzymać się tam na chociaż kilka dni, ponieważ jest to miasto kryjące w sobie ogromny potencjał. Miłośnicy jazdy na rowerze, chętnie zapamiętają szlaki, jakie zostały dla nich specjalnie wytyczone.

Otóż szlaki rowerowe można znaleźć na trasie:

  • trasa powiatu Wodzisławskiego – oznaczona kolorem żółtym przebiega przez takie miejscowości, jak: Wodzisław Śląski, Lubomia, Olza. Długość to 52 km.
  • trasa z Raciborza do Radlina – oznaczona kolorem niebieskim. Długość to 16,5 km. Na trasie można natknąć się na takie miejscowości, jak Kornowac, Pszów, Wodzisław Ślaski.
  • trasa lokalna – oznaczona kolorem czarnym, mająca długość 3,7 km. Rozpoczyna się ona w miejscowości Pszów a kończy w Zawadach.
  • trasa Miasta Wodzisław Śląski do Karwiny – także oznaczona kolorem czarnym. Długość to 25,2 km. Na trasie spotkać można takie miejscowości, jak: Mszana i Gołkowice.

Jak więc widać warto wziąć rower ze sobą lub zorientować się, gdzie w okolicy znajduje się wypożyczalnia.

Mówiąc o ciekawych trasach, należy wymienić również te:

  • Wodzisław Śląski – Jankowice Rybnickie – trasa ma niewiele ponad 15 km długości,
  • Oświęcim – Wodzisław Śląski – trasa nazywana również Szlakiem Ewakuacji Więźniów Oświęcimskich ma ok. 91 km długości.

Każde z tych miejsc wzbudza zaciekawienie. Jak więc widać warto docenić walory turystyczne Wodzisławia Śląskiego.