Wodzisław Śląski: Festiwal Górnej Odry z siatkówką plażową na czele

Festiwal Górnej Odry, popularne wydarzenie kulturalne i sportowe, zagości w Wodzisławiu Śląskim. Dzień festiwalu, niedziela 23 czerwca, upłynie pod znakiem turnieju siatkówki plażowej. To właśnie ten sport został wybrany przez organizatorów – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” oraz Miejski Klub Sportowy ZORZA Wodzisław Śląski – jako główna atrakcja imprezy.

Rywalizacja w siatkówkę plażową odbędzie się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w godzinach od 9:00 do 19:00. Data przeprowadzenia zawodów to niedziela, 23 czerwca 2024. Przyjemność uczestnictwa w turnieju jest bezpłatna, a kategoria rywalizacji to miksty (pary mieszane). Wydarzenie jest skierowane zarówno do osób dorosłych, jak i do młodzieży powyżej 13 roku życia, która może brać udział za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

W turnieju może brać udział tylko 12 drużyn, które wcześniej zgłoszą swoją chęć uczestnictwa. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o godzinie 20:00 dnia 22 czerwca 2024. Formularze zgłoszeniowe są przyjmowane w kolejności otrzymania, aż do zapełnienia dostępnych miejsc. W zgłoszeniu powinny się znaleźć imiona i nazwiska członków drużyny, ich wiek oraz numer telefonu do kontaktu. Jeśli na liście startowej pozostaną wolne miejsca, można zgłosić swój zespół bezpośrednio przed zawodami u sędziów.

Szczegółowy system rozgrywek, metoda punktacji oraz liczba setów zostaną ogłoszone w dniu turnieju przez komisję sędziowską przed rozpoczęciem zawodów. Ze względu na warunki atmosferyczne lub ograniczenia czasowe, system gier może ulec zmianie w trakcie trwania zawodów.

Pod koniec dnia zostaną wyłonieni zwycięzcy turnieju – laureaci I, II i III miejsca, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.