Wodzisław Śląski jako istotne miasto na mapie woj. śląskiego

Podróżowanie nie zawsze musi oznaczać wielkich, zagranicznych wypraw. Choć niewątpliwie są one ekscytujące i sprawiają dużo frajdy, te mniejsze też mogą być równie ciekawe. Więc jeśli chciałbyś odkryć coś nowego albo jeśli jesteś fanem małych, niepopularnych polskich miast, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Wodzisław Śląski – co musisz o nim wiedzieć?

Wodzisław Śląski to miasto położone na południu Polski, właśnie w województwie Śląskim. Miasto powstało już w XIII wieku, a jego nazwa to po prostu znane staropolskie imię Wodzisław.

Ciekawą atrakcją może być przebiegający przez sam Wodzisław Śląski równoleżnik 50N. W czasach średniowiecznych miasto było jedną z największych miejscowości w całym regionie. Z tego też miejsca pochodzi znana drużyna piłkarska Odra Wodzisław.

Wodzisław Śląski oferuje parę fascynujących miejsc godnych uwagi

Zespół klasztorny franciszkanów – to XIII-wieczny zabytek, gotycka architektura, która robi wrażenie! Pałac Dietrichsteinów – to pochodzący z XVIII wieku pałac, w którym obecnie znajduje się muzeum. Szczególnie polecany fanom historii, można się w nim dowiedzieć wielu interesujących informacji o Wodzisławiu i okolicach. Pomnik Powstańców Śląskich – pomnik powstały dla upamiętnienia polskich powstańców, szczególnie z Wodzisławia. Niezwykle ciekawa rzeźba. Baszta Rycerska – doskonały punkt widokowy! Ponad 20-metrowa wieża znajdująca się pośrodku lasu to niezwykle ekscytujące miejsce na spacer.

Odwiedzanie małych, polskich miasteczek może być niezwykle ciekawym sposobem na podróżowanie. Takie miejsca z pewnością nie jednym mogą zaskoczyć!