Zaproszenie na jubileusz rocznicy działalności Wodzisławskiej SOWA

Centrum naukowo-rozrywkowe, Wodzisławska Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), z entuzjazmem zaprasza na obchody swojego pierwszego roku istnienia. Uroczystości odbędą się w najbliższą niedzielę, 10 września, w siedzibie strefy.

Miejsce to jest unikalnym, pełnym interaktywnej zabawy miniaturowym centrum nauki, które od ponad roku funkcjonuje w zabytkowych murach Pałacu Dietrichsteinów. Centralnym punktem tegorocznych urodzinowej tematyki będzie architektura różnych przestrzeni. Wybór ten nie jest przypadkowy – SOWA działa bowiem w budynku, który ma status pierwszego klasycystycznego pałacu w Polsce, co niewątpliwie stanowi istotne zobowiązanie.

SOWA, mieszcząca się w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim, cieszy się ogromnym zainteresowaniem – do tej pory przekroczyła liczbę 11 tysięcy odwiedzających. W związku ze swoim pierwszym jubileuszem, planuje na niedzielę 10 września specjalny dzień pełen atrakcji dla gości.

Kompleksowe obchody urodzinowe są zaplanowane na całe niedzielne popołudnie. Centralnym tematem będzie „Przestrzenie architektury”, stanowiąc hołd dla historycznego budynku, w którym SOWA jest zlokalizowana. Ten klasycystyczny pałac wyznacza ton dla całodziennej urodzinowej celebracji, będącej źródłem niekończącej się inspiracji do konstruowania i odkrywania.