Henryk Siedlaczek zapowiada otwarcie biur senatorskich: Racibórz i Marklowice

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w biurze senatorskim Ewy Gawędy, postanowiliśmy zapytać świeżo wybranego senatora o lokalizacje, w których planuje umieścić swoje biura poselskie. Dodatkowo, zainteresowaliśmy się kwestią jego współpracy z lokalnymi strukturami Platformy Obywatelskiej w Wodzisławiu Śląskim.

Henryk Siedlaczek, który objął stanowisko senatora po Ewie Gawędzie w okręgu nr 72, zdobył poparcie 80 430 wyborców. W powiecie wodzisławskim otrzymał aż 29 002 głosy, z czego w samym Wodzisławiu Śląskim zyskał poparcie 9 871 osób – zaledwie o 67 mniej niż Ewa Gawęda. W swojej rodzimej miejscowości, Marklowicach, gdzie pełni on funkcję sekretarza w urzędzie gminy, udało mu się zdobyć 1 261 głosów.

Zadaliśmy nowemu senatorowi pytanie dotyczące miejsca, w którym zamierza zlokalizować swoje biura senatorskie. Czy jednym z tych miejsc będzie miasto Wodzisław Śląski?

Siedlaczek odpowiedział, że jego główne biuro senatorskie będzie znajdować się w Raciborzu. Dokładna lokalizacja ma zostanie podana w późniejszym czasie. Drugie biuro planuje otworzyć w Marklowicach – miejscowości, którą nazywa „centrum wszechświata”, ze względu na równą odległość do takich miast jak Żory, Jastrzębie, Wodzisław, Pszów, Syrynia, Racibórz czy Rybnik.