Premier Morawiecki deklaruje dążenie do przyciągania inwestorów w celu wsparcia mniejszych miast

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej ostatniej wizyty w Wodzisławiu Śląskim, wyraził zdecydowane postanowienie skupienia swojego działania na przyciąganiu inwestorów do małych ośrodków miejskich. Te słowa padły w czwartek, kiedy to odwiedził miasto, wskazując je jako potencjalny cel dla przyszłych inwestycji.

Podczas tej wizyty, premier złożył odwiedziny w lokalnej fabryce Eko-Okna. Tam zapewnił obecnych, że jego głównym celem jest przyciąganie jak największej liczby inwestorów do mniejszych miast. Premier Morawiecki podkreślił również fakt, że proces transformacji obecnie zachodzący na Śląsku cieszy go niezmiernie. Jego zdaniem, ten proces przemienienia krajobrazu przemysłowego regionu ma bezpośredni wpływ na tworzenie nowych miejsc pracy. Z radością odnotował informację o tym, że fabryka Eko-Okna zaoferuje pracę kilku tysiącom ludzi, co przełoży się na nowe miejsca pracy dla mieszkańców Wodzisławia.

Zwrócił uwagę na fakt, że realizacja inwestycji takich jak ta prowadzona przez Eko-Okna jest możliwa dzięki wielkiemu planowi odpowiedzialnego rozwoju. Ten plan zakłada budowę nowych dróg i stref ekonomicznych, które przyciągają prywatnych inwestorów zainteresowanych lokowaniem swojego kapitału. Morawiecki pochwalił fabrykę, którą odwiedził, nazywając ją „imponującym osiągnięciem sektora prywatnego”. Zadeklarował chęć wspierania takiego rodzaju działalności ze wszystkich sił. W jego przekonaniu, zyski generowane przez prywatny kapitał zostają w Polsce, przyczyniając się do rozwoju naszego kraju.