Właściwa osoba na właściwym miejscu – dyżurny komendy w Wodzisławiu pomaga odnaleźć zgubę

Wszystko zaczęło się kiedy dyżurny lokalnej komendy w Wodzisławiu Śląskim, podczas swego codziennego spaceru po zakończonej służbie, natknął się na zgubę w postaci pęku kluczy. Bezzwłocznie przekazał je swoim kolegom z pracy, policjantom. Oni z kolei powierzyli zadanie oddania zguby właścicielowi odpowiedniemu dzielnicowemu.

Pęk kluczy z pewnością nie był zwyczajnym kluczowym zestawem – znajdował się tam między innymi klucz do samochodu. Znalazł go dyżurny wodzisławskiej komendy, podczas spaceru ulicą 26 Marca, w czasie wolnym od obowiązków służbowych. Znalezisko zostało przekazane do rąk lokalnych funkcjonariuszy, a następnie trafiło do opieki dzielnicowego.

Starszy sierżant Radosław Pękała wykazał się ogromnym zaangażowaniem w procesie odnalezienia właściciela zgubionych kluczy. Udało mu się ustalić, że klucze należą do kobiety zamieszkującej teren, którym objęty jest jego rejon służbowy. Jeszcze tego samego dnia, zgubione klucze wróciły do właścicielki, która nie kryła swojej wdzięczności.

Incydent ten został podsumowany przez asp. szt. Małgorzatę Koniarską, oficer prasową wodzisławskiej komendy: „To kolejny dowód na to, że dzielnicowi z Wodzisławia Śląskiego są zawsze gotowi do pomocy. Zgodnie z naszym mottem – jesteśmy po to, aby pomagać i chronić”.